Ana Sayfa » Edebiyat » Yazar İbrahim Çolak Kimdir ? İntihar Sebebi Nedir?

Yazar İbrahim Çolak Kimdir ? İntihar Sebebi Nedir?

51 yaşında olan yazar İbrahim Çolak ile alakalı gündeme bomba gibi düşen ve yakınları tarafından doğrulanan intihar haberi nedeninin sorgulanmasına neden oldu. 
Yazarın intiharından önce sosyal medya hesabından paylaştıkları ise pişmanlık ve iyi bir insan olmayı başaramaması ile alakalıydı. En son paylaşımında eşine ve çocuklarına veda eden yazarın yakınlarına ulaşılınca Ankara'daki evinde iple kendini asarak intihar ettiği belirlendi. Yaşamını kaybeden yazarın son zamanlarda internette yapılan ifşalar ve cinsel taciz konularında adının geçtiği de biliniyor. İntiharın arkasında bu sorunun olduğu düşünülüyor.

Neler Oldu?

Dokuz çocuklu bir ailede büyüyen Çolak futbol ve atletizmle ilgilendikten sonra yazar olarak kariyerine devam etti. 2011 yılında Ankara Kızılay'da İhtiyar Kitapevi'ni açtı. Uzun süre tutunmaya çalışsa da 2013 yılında kapatmak zorunda kaldı. İslamcı kesim ve yazarlara ilgisi olanların uğrak noktası olan kitapevinin kapanmasından sonra hayatına emeklilik molası vermek istedi. Bazı yürüyüş ve protestolarda da adını duyurdu.

15 Temmuz ve Kardeşlik Yürüyüşü

15 temmuz darbe girişimini oldukça sert bir şekilde kınayan Çolak 2013 yılında da kardeşlik yürüyüşü adı verilen bir yürüyüşe katıldı. Amacı Mısır ve Suriye'de kendi ordularının askerleri tarafından öldürülen Müslüman'lara yapılan eziyetleri protesto etmekti. Ankara'da başlayan yürüyüş İstanbul'da son buldu. Yine 15 temmuzda demokrasi yürüyüşü altında protesto için yürüyüş yapanların yanındaydı.

Twitter Paylaşımları

Yaptığı yayınların ardından yaklaşık 3 saat sonra intihar haberleri doğrulandı. Yaptığı son paylaşımlarda kendini böyle bir sona hazırlamadığı, iyi bir insan olmak isterken başarısızlığa uğradığı ve saatlerce yazsa bile bazı şeyleri geri getiremeyeceği şeklinde açıklamalar vardı. Kendine yakışanı yapmadığını anlatan yazar dostlarına, sevenlerine ve ailesine veda ederek intihar etti.

Sosyal Medya İddiaları

Son zamanlarda sosyal medya hesaplarından tacize uğradığını söyleyen bazı kişilerin olması ve yazarın ismini vermesi intihara neden olarak gösterildi. Yapılan duyurulara gönül almak istediği kişilerin olduğunu yazan Çolak intiharının arkasından dostları ve ailesi ile toprağa verildi. Konuyla alakalı yapılan yorumlara son verilmesini isteyenlerin paylaşımları da gündemde kaldı.

yazar ibrahim çolak, kardeşlik yürüyüşü, taciz iddiaları, ,
18.12.2020 Edebiyat

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
(Küfür ve Tehdit içeren yorum sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. IP Adresleri anlık olarak kaydedilmektedir.)
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com