Ana Sayfa » Spor

Spor

Türk insanının vazgeçilmez zevklerinden futbol ve diğer sporlar ile ilgili birkaç bilgi

Ebrar Karakurt Kimdir? Neden Gündem Oldu?

Ebrar Karakurt 17 Ocak 2000 yılında Balıkesirde dünyaya geldi. 12 yaşında Vakıfbank Spor Kulübü alt yapısında voleybola başladı. VakıfBank formasıyla iki sene üst üste hem yıldızlar hem de gençler kategorisinde Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

Devamı » Spor 0 23.8.2021

Mesut Özil Fenerbahçe'ye Gelebilir

Çocukluğundan beridir sarı lacivertli formaya bağımlılığı ile bilinen Türk asıllı, Alman ekolü ile yetişmiş yıldız oyuncu Mesut Özil'den heyecanlandıran haberler geliyor.

Devamı » Spor 0 24.10.2020

Omuz Hareketleri

Omuz hareketleri omuz kemiklerinin belirgin bir şekle gelmesi, omuzların yan profilden durunca ince görünmesi ve çengel gibi durması gibi durumlarla karşılaşmamak adına yapılan hareketlerdir. Bu hareketler düzenli olarak yapıldığı takdirde istenilen omuz hatlarına sahip olunabilir.

Devamı » Spor 0 28.05.2020

Fitness Hareketleri İsimleri

Fitness yapmak son zamanlarda sosyal medyada çok karşılaştığımız bir şey. Zamanımızın eskiye göre çok daha hızlı akması ve de hareketsizlik birçok insanın daha stresli ve kilolu olmasına yol açan temel sebepler. Bunların önüne geçmek için herkese günde en az on bin adım atması öneriliyor.

Devamı » Spor 0 28.05.2020

Ata Sporlarımız Nelerdir

Ata sporlarımız yüzyıllar öncesinden geleneksel bir hal alarak günümüze ulaşan sporlardır. Türklerin savaşçı geçmişiyle de ilişkili olarak savaşçı eğitiminde de rol oynayan bu sporlar savaş kabiliyetini de geliştirmeyi sağlar. En bilinen ata sporumuz yağlı güreştir ve bunun yanında okçuluk, cirit atma, matrak (kılıç) da ata sporlarımız arasındadır.

Devamı » Spor 4 11.06.2019

Yenilmez armada

Yenilmez Armada nedir? Bu soru son dönemlerin en çok tartışılan ve tarihi merak edilen sorularından biri. Spor kulüplerinden siyasetçilere birçok alanda yakıştırmaların da kaynağı olan bu sıfat tamlamasının bilinen ve bilinmeyen yönlerini bu yazıda derledik.

Devamı » Spor 1 17.05.2019

Fenerbahçe Camiasında Büyük Şok

Herkesin büyük beklentiler içinde olduğu Fenerbahçe Türk milletini Vardar maçıyla hezimete uğrattı.
Devamı » Spor 0 11.09.2017

inandık biz sizlere sözleri

galatasaray maç tezahurat marş sözleri "inandık biz sizlere, cimbom yüzümüzü güldür bu sene, şampiyonluk şarkısı, düşmesin dillerden tribünlerde, haykırıyoruz yine, tek bir dileğimiz var cimbomum şampiyon ol!"
Devamı » Spor 0 27.05.2013

Cim bom bom ne demek ?

Eski zamanlarda galatasaray ve taraftarları yurt dışına maçlara gider. rakip takımın adı ise jeam-boom'dur. cimbom diye okunur. rakip takım galatasaray takımı taraftarıyla birlikte tezahurat eder ve galatasaray cimbom takım isimleri yanyana söylenir. bu maçtan sonraki tüm maçlarda cimbombom tezahuratları atılır. böylece cim bom bom serüveni başlamış olur.
Devamı » Spor 0 27.05.2013

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com