Ana Sayfa » Genel » Saçları aspirinli şampuanla yıkamak

Saçları aspirinli şampuanla yıkamak

Uzun yıllardır ağrı kesici olarak kullanılan aspirinin unutkanlığa, kansere benzeri birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Peki aspirini hiç saçlarınıza uyguladınız mı? Aspirin doğru yöntemle saçlara uygulandığında; parlaklık sağlıyor, kepek ve dökülmeye karşı olumlu etkileri oluyor. Ayrıca saçın rengini de koruyor. Aspirindeki salisilik asit kırıkları azaltmada ve saçın daha parlak olmasında etkin rol oynuyor. Prostaglandin D2 üretiminin yüksek olduğu hayvanlarda kellik ihtimali artıyor. Aspirinin prostaglandin üretimini engelleyen bir etkisi olduğu araştırmacılar tarafından dile getiriliyor.


Aspirin saça nasıl uygulanmalı?

Aspirin saçlara iki şekilde uygulanabilir. Biri şampuanınızla karıştırma diğeri ise sıcak suyla karıştırma yöntemi. Şampuanlı yöntemde 3-4 adet aspirini döverek toz haline getirin. 3 kaşık şampuan ile (yaklaşım 30 gram) karıştırın. Saçlarını nemlendirip saçlarınızın tamamına masaj yaparak uygulayın. 15 dakika bekleyin ve durulayın. Dilerseniz bu uygulamanın ardından saç nemlendirici de kullanabilirsiniz. Diğer yöntemde de 8-9 adet aspirini yine döverek toz haline getirin. Yarım litre sıcak (Ilığa yakın) suda karıştırarak çözün. Sprey kabının içine doldurup saç diplerinize sıkın. Bu işlemleri kendi alışkanlıklarınıza göre tekrarlayın. Burada önemli olan sürekliliktir. İki günde bir ya da her gün uygulayabilirsiniz fakat dikkat etmeniz gereken sürekliliği sağlayabileceğiniz, rutine dönüştürebileceğiniz aralığı kendi rutininizle uyumlu hale getirebilmenizdir. Eğer şampuan veya aspirin içinde bulunan bir maddeye karşı alerjik bir reaksiyon gösterirseniz kullanmayı derhal bırakın. Alerjik reaksiyon belki milyon belki milyarda birdir fakat yine de ihtimal dâhilindedir.

Aspirinli şampuanla veya suyla saçlarınızı yıkamaya başladığınızda saçlarınızın daha güçlü, daha parlak bir görünüme sahip olduğunu ve bu yöntemin kepeğe karşı etkin bir koruma sağladığını göreceksiniz.

saçları aspirinle yıkamak, sağlıklı saçlar için ne yapmam gerekir, saçları nasıl yıkamalıyım, aspirinli şampuan, güçlü saçlar için,
22.05.2019 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.