Ana Sayfa » Genel » Joe Biden'ın Türk Düşmanlığı

Joe Biden'ın Türk Düşmanlığı

Bilindiği üzere bu yıl 46. Amerika Başkanı seçimleri yapıldı. Önceki başkan Donald Trump ve devlet yönetimi konusunda oldukça tecrübeli olan saray adamı Joe Biden adaylığını koymuştu.
İki yaşlı adayın Amerika ülkesi adına seçimleri üstlenmesi hem dış hem de ülke içi basında tepki çekti.

Yaklaşık 300 yılı aşkın bir tarihi geçmişi olan Amerika Birleşik Devletleri son dönemlerde kontrolsüz dış göçler, son 10 yılda yasal yollar ile silahlanma ve kaçakçılık, cinayet oranlarında inanılmaz artış, ırkçı söylemler ve protestolar, yöneticilerin İslam ülkeleri ve Asya ülkeleri üzerindeki son derece saldırgan tutumu Amerikan Hayali adı verilen büyünün bozulmasına neden olmuştur. Türk düşmanı olarak bilinen Joe Biden'ın geçmişi nasıldı?

Kıbrıs Olayları

1974 yılında başkan yardımcısı olarak görev yapan Joe Biden, Türkiye adına olumsuz ve sarsıcı bir iz bırakmıştır. Kendisini Yahudi olmayan siyonist ve Yunan tarihi hayranı olarak tanımlayan Biden başa gelir gelmez bu söylemlerini yineleyerek Karabağ olayından dolayı s-400 yaptırımları yapacağı konusunda tehditkar açıklamalar da bulundu. Ancak resmi başkanlık konuşması sırasında Türkiye'den özür dilemiş ve ilişkilerin sıfırdan ele alınacağına dair söz verdi. Yine de görüşlerini bildiren araştırmacı ve gözlemciler tarafından güvenilmemesi konusunda uyarıda bulundukları dikkate değer bir uyarıdır.

Ermeni Diasporası

Türk dış siyasetinin yıllardır boğuşmak zorunda kaldığı sözde Ermeni soykırımı Ermenilerden çok Amerikalılar tarafından konuşulmaktadır. Ülkede adeta ikinci bir koloni kuran Ermeni lobisi kendilerine 1915 yılında zorla techir ve göç yaptıran Türkleri soykırımla suçlayarak toprak ve para kazanma derdine düşmüş bu konuda en çok Amerikan desteğini almıştır.

Obama döneminde yardımcı olarak bulunan ve sözde soykırımın Amerikan senatosu tarafından kabul edilmesini sağlayan Biden; yine Türk düşmanlığını sergilemekten çekinmemiştir.

Yıllarca çeşitli iddia ve iftiralar, Suriye, Doğu Anadolu ve İran çevresinde terörist koridorunun oluşturulmasını sağlayan Biden lobisi yeni hükümet döneminde yine azılı bir Türk düşmanı olan Kamala Harris'i yardımcı seçerek politikalarına kaldığı yerden devam edeceklerini ispatlamışlardır.

Ancak bölgede Rusya'ya denk görülen ve tek güçlü orduya sahip olan Türkiye, bu tür anlamsız politik çıkmazlara teslim olmayarak Biden ve hükümetinin olası amaçlarına meydan oluşmasına izin vermeyecektir.

joe biden, jill biden, delaware senatörü, yeni abd başkanı,
10.11.2020 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
(Küfür ve Tehdit içeren yorum sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. IP Adresleri anlık olarak kaydedilmektedir.)
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com