Ana Sayfa » Genel » Engin Nurşani - Aşık Ali Nurşani

Engin Nurşani - Aşık Ali Nurşani

Ünlü türk halk müziği sabatçısı Engin Nurşani, gırtlak kanseri nedeniyle genç yaşta tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Ölüm Tarihi: 25 Aralık 2020 Peki Engin Nurşani kimdir? Ne gibi eserleri vardır?
Yaklaşık bir ay önce Engin Nurşani hakkında bitkisel hayata girdiği iddia edilmişti ve Eşi Dilek Nurşani Ayhan bu haberleri yalanlamış ve şu cümleleri kurmuştu: 

-Engin bitkisel hayatta falan değil, Enfeksiyondan dolayı yoğun bakım servisinde yatıyor. Şuuru, biliinci açık. Bugun altı buçukta görüştüm kendisiyle zaten. Herhangi bir sorun yok. Sevenleri merak ediyor, herkes beni arıyor... Eşimin durumu iyi.

-İşin aslını bilmeden duyulan herşeye itibar edilmesin. Çünkü gerçekten Engini de sevenlerini de çok üzen bir konu olacaktır...

Eşinin açıklamasından sonra yüreğimize su serpilmiş ve rahatlamıştık. Fakat bugün o kötü haberi aldık, Engin Ayhan Nurşani'yi kaybettik...

Engin Ayhan (Engin Nurşani) 9 Ocak 1984'te Batı Almanyanın Krefeld kentinde dünyaya geldi. 2003'te çıkardığı 'Adına Bir Çizik Çektim' albümü ile müzik dünyasına giriş yaptı. Engin Nurşani, yarı türk yarı almandı.

Babası Ali Ayhan (Aşık Ali Nurşani) Aslen Gaziantep Islahiye'lidir ve Almanyaya göç edip Alman  Angelika Ayhan ile evlenmiştir. Engin Nurşani'nin kendinden büyük bir kardeşi daha vardır.

Engin Nurşani küçüklüğünden itibaren babasından müzik öğrenmeye başlamıştır. Çocukluğu boyunca müzikle uğraştıktan sonra 17 yaşında babasından gizli albüm çıkarmıştı. Çünkü babası Engin'in müzik dünyasına girmesini istemiyordu. İstememesinin sebebi de kendisine Müzik aleminde yeteri kadar değer verilmemesiydi ve aynı şehin çocuğununda başına gelmesini istemiyordu. Fakat bugün görüyoruz ki Engin Nurşani'nin Türkiye'de birçok seveni var. Şarkılarını dinleyen birçok kitle var. 

İşte Engin Nurşani'nin 17 yaşında çıkardığı ilk albümünün çıkış şarkısı:
Engin Nurşani - Adına Bir Çizik ÇektimEngin Nurşani 2019 da gırtlak kanserine yakalanmıştır. Ve o günden beri müziğe ara vermiştir. Bir buçuk yıldır Türkiye'de İstanbul Acıbadem Altunizade Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Tedavisi devam ederken 25 Aralık 2020 tarihinde hayatı gözlerini yumdu. Mekanı cennet olsun. Eserlerinde anacağız seni Engin Nurşani...

engin nurşani, aşık ali nurşani, engin nurşani neden vefat etti, engin nurşani kimdir, aşık ali nurşani kimdir, engin ayhan kimdir,
26.12.2020 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
(Küfür ve Tehdit içeren yorum sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. IP Adresleri anlık olarak kaydedilmektedir.)
  1. lahey - 4.5.2021 14:10:4
    verin benim sevdiğimi, sizin olsun dünya malı vay... :(
  2. ahmet - 5.01.2021 04:19:
    güzel insı. ruhu şad olsun engin abimin...
1 ile 2 arası gösteriliyor. Toplam: 2 yorum
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com