Ana Sayfa » Sağlık

Sağlık

diyet,besin değerleri,covid19 bilgileri,koronavirüs önerileri

Hemşireler Günü neden kutlanır? Hemşireler Günü Mesajları

12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü 1964'ten bu yana her yıl "Hemşirelik Haftası" başlangıcı olarak kutlanmaktadır. Hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale 12 Mayıs 1820 de doğmuştur. Doğdu güne itafen her yıl Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. 

Devamı » Sağlık 0 12.5.2021

Koronavirüs Sigarayı Sever Mi?

Önce Çin'de başlayan ardından tüm dünyaya yayılan koronavirüsün önüne bir türlü geçilemiyor. 2020'nin başından beri devam eden bulaşıcı hastalık tüm dünyada binlerce kişinin ölümüne neden oluyor.

Devamı » Sağlık 0 23.10.2020

Siyez Buğdayı Besin Değerleri

İnsanların beslenme kaynakları arasında buğday önemli bir rol almaktadır. Buğdaydan elde edilen un özellikle ekmek yapımında kullanılmaktadır. Buğday yetiştiriciliğinin iklim ve toprak özelliklerinin farklı olan bölgeler de yapılması ve çeşitli olması buğdayın fiziksel ve kimyasal özelliklerin de farklılıklar olmasına neden olmaktadır.

Devamı » Sağlık 0 28.05.2020

Kabak Çekirdeği Besin Değerleri

Kabak çekirdeği her yaştaki insana faydalı olan ve son yıllarda çiğ olarak pek çok diyette yer alan bir besin. İçeriğinde vücudumuz için gerekli olan pek çok mineral yer alıyor. Son zamanlarda ismi çok duyulduğu ve beslenme uzmanları tarafından önerildiği için kabak çekirdeği besin değerleri çok merak ediliyor.

Devamı » Sağlık 0 28.05.2020

Saçları aspirinli şampuanla yıkamak

Uzun yıllardır ağrı kesici olarak kullanılan aspirinin unutkanlığa, kansere benzeri birçok hastalığa iyi geldiği söylenir. Peki aspirini hiç saçlarınıza uyguladınız mı? Aspirin doğru yöntemle saçlara uygulandığında; parlaklık sağlıyor, kepek ve dökülmeye karşı olumlu etkileri oluyor. Ayrıca saçın rengini de koruyor. Aspirindeki salisilik asit kırıkları azaltmada ve saçın daha parlak olmasında etkin rol oynuyor. Prostaglandin D2 üretiminin yüksek olduğu hayvanlarda kellik ihtimali artıyor. Aspirinin prostaglandin üretimini engelleyen bir etkisi olduğu araştırmacılar tarafından dile getiriliyor.
Devamı » Sağlık 0 22.05.2019

Çayda kaç kalori vardır?

Günde 6-7 bardak çay ve 1-2 hazır kahve tüketen kişi, farkında olmadan günlük aşağı yukarı 360-380 kalori almaktadır.
Devamı » Sağlık 0 24.12.2018

Çay Gerçekten Harareti Alır Mı?

Bunaltıcı ağustos sıcaklarında serinlemek için denediğimiz türlü şeyler var. Herkes bir klima bulup karşısında keyif yapma lüksünde olmuyor maalesef.
Devamı » Sağlık 0 11.09.2017

Tetanoz aşısı koruma süresi

tetanoz aşısının süresi 5 yıldır. fakat bu demek değildir ki kontrol ettirmeyelim. tetanozun dozajları vardır. doktor 6 ay sonra gel diğer dozu da yapalım dediyse gideceksin. ve tetanozla ilgili internetteki yalan yanlış bilgilerle sağlımızla oynamayalım. sağlık çok önemlidir tetanozu aile hekimimize danışalım.
Devamı » Sağlık 0 27.05.2013

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com