Ana Sayfa » Genel » Murat Güler Kimdir (RTALB Hissesi)

Murat Güler Kimdir (RTALB Hissesi)

Murat Güler son yıllarda adını sıkça duymuş olduğumuz bir iş adamıdır. Çeşitli şirket ve sermaye ortaklıklarının başında yer alan Murat Güler'in adını son yıllarda borsa işlemlerinde meyana gelen kritik olaylar neticesinde daha fazla duymaya başlamış bulunuyoruz.
Fakat duyulan bu haberler genellikle sahibi ve yönetim kurulu başkanı olduğu RTALB hisselerinin piyasada işlemlerinin dondurulmuş olması üzerinedir. Bu nedenle Murat Güler kimdir? RTALB hissesi üzerine bolca araştırmalar yapılıyor.

Murat Güler ve Güler Holding

Murat Güler, Güler Holding olarak bilinen şirketin sahibi ve yönetim ortağıdır. Uzun yıllardır yapmış olduğu laboratuvar hizmetleri alanında yapısal üretimi bulunan RTALB şirketine geçtiğimiz yıllarda hisse senedi alınması için ortam yarattı. Fakat hisse senedinin borsa İstanbul bünyesinde farklı yatırım hisselerinin yapılmış olması bu yılın başından ortasına kadar olan piyasa döneminde toplamda 3 aylık bir kısıtlama getirilmişti.

Yasadışı Piyasa İşlemlerine Karşı önlemler Alındı

Yasa dışı olarak yapılan piyasa işlemleri son dönemlerde başta Borsa İstanbul olmak üzere birçok piyasada engeller ile karşılaşmaya devam ediyor. Haziran ayında ortalama olarak yüzde iki bin oranında bir büyüme kaydeden Güler Yatırım Şirketinin yatırım ve alım satım işlemlerini gerçekleştiren A1 şirketine kısıtlamalar getiriliyor.

Bu kısıtlamaların temel nedenleri şunlardır;

  • Piyasanın öngördüğü şartlara ters adımların atılmış olması,
  • Yatırımcıları şaşırtmak amaçlı işlemlerin yapılması,
  • Uluslararası geçerliliği olan piyasa kurallarına ters adımların atılmış olmasıdır.

A1 Şirketi tarafından bu kuralların tam tersi şekilde haksız yatırım ve satım işlemlerinin yapılmış olması çeşitli alanlarda kısıtlamaların getirilmesine neden oldu. Yaklaşık olarak 3 ay boyunca piyasa işlemleri tamamen dondurulmuş durumdadır.

Güler Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı

Güler yatırım ortaklığı ortalama olarak %1900 büyüme ile hisse payını 24 TL üzerine çıkarmış durumdaydı. Fakat A1 Şirketine getirilen yasaklar ile bu durum değişti ve düşüşler meydana geldi.

RTALB Hissesi Ve Yatırımda Düzensizlik

Yatırımlarda ortaya çıkan düzensizlik nedeni ile gerçekleşen yatırım düşüşleri nedeni ile hisseler 7 TL'den işlem görmektedir. Getirilen yasak sonrası ilk artık olarak gösterilmektedir.

mg kimdir borsa, murat güler rta, rtalb laboratuvarları, a1 capital ceza, mg rta ceza, güler holding hisseleri, spk işlem rtalb kısıtlaması,
19.11.2020 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
(Küfür ve Tehdit içeren yorum sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. IP Adresleri anlık olarak kaydedilmektedir.)
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com