Ana Sayfa » Genel » Delaware Üniversitesi (Lütfi Elvan - Joe-Jill Biden)

Delaware Üniversitesi (Lütfi Elvan - Joe-Jill Biden)

Delaware Üniversitesi Amerika Birleşik Devletlerinin ekonomi, finans ve işletme alanında en başarılı eğitimleri veren Üniversiteleri arasında yer alıyor.
Son yıllarda fark edildiği üzere birçok devlet başkanı ve bakanlar bu Üniversite'den mezun olmuştur. Ayrıca prestijli yapısı da mezun olan kişilerin şuan bulundukları konumları destekler niteliktedir. Ayrıca son birkaç haftadır Delaware Üniversitesi (Joe-Jill Biden, Lütfi Elvan) mezunu ola kişilerin yeni konumlarına ulaşmış olmaları yeniden bu Üniversitenin adının duyulmasına neden oldu.

Delaware Üniversitesinde Eğitim Gören Kişiler

Mevcut Maliye Bakanımız Lütfi Elvan ve Amerika’nın seçilmiş olan devlet başkanı Joe Biden Delawer Üniversitesinden mezun olmuşlardır. Lütfi Elvan 1995 yılında Delaware Üniversitesinde yüksek lisans programını bitirmiştir.

Delaware Senatosu Joe Biden

Amerika’nın şuan mevcut seçilmiş Başkanı Joe Biden 2000 yılında Delaware Devletinin Senato Başkanı olarak seçilmiştir. Senato olarak çalıştığı yıllarda diğer devlet başkanları ile derin ilişkiler geliştirmiştir. Şuan ise ABD'nin yeni Başkanı olarak seçilmiş bulunuyor.

Delaware Üniversitesi Bünyesinde Yer Alan Bölümler Nelerdir?

Delawere Üniversitesi aslında 1743 yılında kurulmuş olan bir Üniversitedir. Ekonomi odaklı bir eğitim sistemi bulunmakla beraber yıllardır çeşitli alanlarda başarılı kişileri mezun etmiş olması nedeniyle çeşitli ülkelerden öğrenci çekmeye devam ediyor.

İçerisinde bu bölümler yer alıyor;

  • Yaklaşık olarak 148 adet lisans programı bulunmaktadır,
  • 121 adet yüksek lisans programı yer alıyor,
  • 55 Adet doktora programı yer alıyor,
  • 10.000 üzeri lisans öğrencisi bulunuyor,
  • 4.000 üzeri yüksek lisans öğrencisi bulunuyor.

Delaware Üniversitesi ilk 1800lü yıllarda büyük bir ekonomik sıkıntı çekmiştir. Ardından 1950 yılında bu durum değişmeye başlamıştır. Şuan ise binlerce yabancı öğrencisi bulunuyor.

Lütfi Elvan ve Delaware Üniversitesi

Lütfi Elvan'ın geçtiğimiz günlerde Maliye ve Hazine Bakanlığına seçilmesi nedeni ile Delaware Üniversitesi yeniden gündeme gelmiş durumdadır. Lütfi Elvan ilk öncelikle İstanbul Teknik Üniversitesinden mezun olmuştur. Ardından İngiltere'de yer alan Leeds Üniversitesinde maden araştırmaları üzerine yüksek lisans yapmıştır. Son olarak ise Delaware Üniversitesi ekonomi yüksek lisans programına katılmıştır.

lütfi elvan, hazine ve maliye bakanı, delaware üniversitesi, joe biden, jill biden,
19.11.2020 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
(Küfür ve Tehdit içeren yorum sahipleri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. IP Adresleri anlık olarak kaydedilmektedir.)
Yorumlar Yükleniyor
 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.
İstek ve Şikayetleriniz için E-mail:admin{et}sensiz.com