Ana Sayfa » Genel » Vampir nasıl olunur?

Vampir nasıl olunur?

Milattan önce binli yıllara dayanan vampirizm efsanesi, günümüzün popüler kültürü ile yeniden hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Lakin vampirizm gün geçtikçe ve popüler kültürün etkisinde kaldıkça bozulmaya ve mutasyon geçirmeye başladı. CERN yardımları ve BSHG' nin araştırmaları ile gerçek vampirizm, dört yıl süren uzun ve bilimsel araştırmalar sonucunda bazı tanımlar kazandı.İşte bu araştırmalar ve sonuçları:


Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik. VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır. Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır:

- Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar deride dökülme veya kızarmalar ile nefes darlığı olacaktır.
- Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
- Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir.
Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
- Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
- Tenleri soluk değildir. Her ırktan vampir olabilir ( siyahî ve Asyalı dâhil ).
- Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
- Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.

Şimdi de doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:
- Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
- 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
- Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
- Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
- Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.


Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?
VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir. Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer. Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur. Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?
- Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.
- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.
- Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.
- Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.
- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.
- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.
- Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir.
- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.
- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.
- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.
- Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.
- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.
- Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.
- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.
- Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır.
- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.
- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.
- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.
- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.
- Sudan hoşlanmazlar.
- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.
- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.
- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.
- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.
- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.
- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.
- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.
- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.
- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.
- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.
- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır. - Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar. - Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.

Günümüzde Durumlar
Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.

Yönetenler Biliyor
Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.

Sahtekârlık
Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.

BSHG genetik araştırma sitesinden alıntıdır, İngilizceden Türkçeye çeviren uludagsözlükteki arkadaşlara teşekkürlerimizi sunarız.

vampirizm, vampirin anlamı, vampir nasıl olunur, vampir nedir,
20.04.2013 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
 1. Kendrick lahey - 16.06.2019 05:44
  Görüldü değil gördü yazdım klavye değişti
 2. Kendrick lahey - 16.06.2019 05:42
  Cennete gitmektense cehenneme hükmetmeyi tercih ederim cennet cehennem de bu hayatı yaşamasını bilene cennet bilmeyene cehennemdir bizler kaçık tuhaf tipler olmayı seçmedik hayat koşulları yaşam bize bunu layık görüldü
 3. bilmiyorum - 15.06.2019 17:07
  ı have vampire . ı have to drink blood . my skin falls out before sunlight. do vampires die without blood.
 4. Mcgregor - 15.06.2019 01:54
  Micheal sana güveniyoruz umarım dediğinin arkasında olursun seni forumda bi kaç kişi demiştin bende bekliyor olucam ve o bi kaç kişiyle beraber dönüşüp aranıza katılıp bağlılık yemin ederiz
 5. Mallar - 15.06.2019 01:13
  BurdA bir vampir bile varsa amk sahtekarlar amk salaklari sizde kanın böyle şeylere müslüman degilmisiniz cehennemde nasıl yanicam felan demiyormusunuz bırakın böyle şeyleri abdestinizi alıp namaz kılın
 6. 4. - 14.06.2019 14:53
  Vd1oge82gr82eh
 7. Bay psikopat - 14.06.2019 01:43
  İnstagram hesabımdır psikopat_1i dm atın
 8. Su - 13.06.2019 22:31
  Vampir olmak istiyorum ...Vampir olan arkadaşlar bana instagram adını versin .
 9. Simge - 13.06.2019 15:14
  Arkadaşlar başıma bir olaya geldi burada büyüden anlayan varsa bana ulaşa bilir mi ? Instagram : simogonmsm
 10. kedi - 13.06.2019 14:35
  Psişik türde yapabildiklerim var, dönüşünce daha güçlü olacağım böylelikle size çok fazla yardımım olur.
 11. kedi - 13.06.2019 14:32
  Yardım etmek isteyen varsa burada bana söylesin iletişime geçebiliriz.
 12. sahra - 13.06.2019 13:22
  Michael beni bulursan sana her türlü konuda yardım ederim ailemiz burada çok tanınmış kişiler heryerde sözümü geçirebilirim ne zamır arıyordum bu tür bilgiler sana çok teşekkür ederim hayatımda hiç bu kadar mutlu olmadım her şey senin sayende lütfen beni seç ne istersen yaparım her türlü yardımda bulunurum lütfen sana yalvarıyorum nolur beni seç yemin ederim ki benden sana zarar gelmez lütfen beni dönüştürmesende en azından bi kere konuşmak istiyorum seninle lütfen
 13. kedi - 12.06.2019 23:39
  Ulaşmam ne sağlayacak.
 14. Lose - 12.06.2019 23:28
  Kedi bana foraklop@gmail.com adresimden ulaşabilir misin acaba ?
 15. kedi - 12.06.2019 20:41
  Gerçekten her birimiz iblis olmayı istiyoruz senin tabirinle.
 16. EFSANE Vampir AVCISI - 12.06.2019 17:51
  OLSAN OLMASAN FARK ETMIOR EN SONUNDA KARŞINA BEN ÇIKARIM VE ATEŞ GIBI OLURSUN KÜL GIBIde GIDERsin. O PISLIKLERI ARIYORUM VE TEK TEK TEMIZLIYORUM.
 17. kedi - 12.06.2019 15:11
  Söylediklerin için teşekkürler ne diyeyim. Tekrar söylüyorum yardımcı olacak varsa yazsın.
 18. Michael - 11.06.2019 21:05
  Size en başından beri anlatmaya çalıştığım şey bu. Biz besin piramidinin en tepesindeyiz, fakat doğa bizi de yenilmez yapmadı. Bizi yok edecek kişiler yaratıldı zamanla ve bu kişilerin güçleri nesilden nesile aktarıldı. Bizi avlayan tarikat dün gece meksikada beni yoketmeye çalıştı fakat başarısız oldular. Siz insanları neden her önümüze geleni değiştirmediğimiz ya da neden karşınıza çıkıp biz size istediğinizi vereceğiz diyerek kendimizi ifşalamadığımızı anladınız mı şimdi ? yeraltında, sizin aranızda kamufule olarak yaşamamızın nedeni bu. Saçma sapan şeyler yaparak bizi daha fazla tehlikeye atmayın gerçi hepinizin türkiyede yaşadığınızı varsayarsak bizim için tehdit oluşturmuyor. Farklı yerlerde bir insanı gerçekten hayvanlar parçalayıp öldürüp bıraksa bizden şüpheleniyorlar, insan insanı yakıp öldürse yine bizden şüpheleniyorlar. Bizim soyumuzu kurutmak o tarikatın amacı. Ortaçağdaki şovalyelerden tutun şuanki polis teşkilatları dahil çoğunun arasında bu tarikat mensupları var ve bizi anladıkları yerde gözünü kırpmadan öldürüyorlar. Bu arada aranızdan değiştirmeyi düşündüklerim var, konsey tarikat saldırılarına karşı üst düzey güvenlik önlemleri alıyor. Buda yeni çaylak ölümsüzler lazım anlamına geliyor. 150 küsür yaşındayım dünyada hemen hemen görmediğim yer kalmadı fakat sizin kadar iblis olmaya meraklı kişiler görmedim. Sadece hayatınızı yaşayın gün geldiğinde eğer sizi seçtiysem kaderinizden yada benden kaçamayacaksınız zaten. -Charles
 19. kedi - 11.06.2019 18:03
  Eğer gerçekten yardımcı olacak varsa yazsın.
 20. üstat - 11.06.2019 12:57
  hepiniz neler neler zırvalamışsınız. kadim bir laneti hekesin ulaşabileceği bir şey sanmışsınız. vlad ile başladı bu iş. Evveliyatımız, atamız odur. ihtilalden önceydi, Osmanlıda Menteşede yaşıyordum sankince. Ne olduysa o italyan yüzünden, denizci olduğum için oldu. her şeyi öğretti üstadım,edebiyatı,müziği,common languagei,saklanmayı,beslenmeyi. örgütler tarikatlar... bunlar zırva. ancak gruplar vardır. Diziler hepten palavra, zaten bunu anlamak için bana inanmanıza da lüzum yok lakin kendinizi aldatmayın. the blood is the life.
 21. Bay psikopat - 11.06.2019 01:52
  @psikopat_1i instagram hesabimdir takip edin mazoşist sadist olanlar.
 22. EFSANE - 11.06.2019 00:45
  Bu arada eyer diorsan daha çabuk Vampir olayım ben olsam bunu tercih ederim kendi kanını hastane de yada herhangi bi yerde az çok olsa da çekeceksin bi kutuya dökeceksin ama bitimi gene aynı şeyi yapacan bi zamana kadar. Kendi kanın Yarasa kanı yarasa kanı az olsada pişi olmaz kendi kanın üstüne dökeceksin sonra karıştıracaksın içeceksin ama normal de yemek de yiye bilirsin ama bi yere kadar sonra yemek lezetleri sana tatsız gelir artık yemek yemeyi istemesin sonra aynı şeyi uygulayacaksın fazla sürmez sonra hissedeceksin yeteneklerini ilk başları da güleceksin öyle bi huzur dolacakki için sanki yeniden doğmuş gibi olacaksın. işin bitimi,en son yarasa seni ısırmasını sağlayacaksın söyle nie çünkü seni ısırdımı kalıcı bi vampir olacaksın eyer en son o yarasa seni ısırmasını sağlayamasan normal geçici bi vampir olursun ama snei ısırdımı artık çok güçlü bi vampir olacaksın kalıcı ölünceye kadar hep öyle kalacaksın.Geri Dönüşü Yoktur Tur?
 23. EFSANE - 11.06.2019 00:09
  Bu arada böylede bi yol var kaldığınız ıssız karanlık yerde hayvan kanı ve yarasa kanı karıştıracaksınız ve her gün 3 defa içeceksiniz yemeyi tamamen aklı nda çıkartacaksın 12 hafta kusa bilirsin miden kaldırmaya bilir ama alışıyorsun ondan sonra ta bi zamana kadar zaten hissedeceksin kendi yeteneklerini ondan sonra işin bitimi en son yarasa seni ısırmasını sağlayacaksın seni ısırdımı bitti.Ama bu ara bu da söyliyeyim geri dönüşü yok artık ta ölünceye kadar iyi düşün.
 24. EFSANE - 10.06.2019 23:46
  Bu arada şunu söylemeyi unuttum eyer hazır kan bulamıyorsanız ya da içmek istemiyorsanız olabilir bazı kişiler var öyle onlara sesleniyorum hayvan kanı da olur kaldığınız ıssız karanlık yere hayvan da götürüp orda kanını içebilirsiniz bi bardağa herhangi birşeye döküpte içebilirsiniz.?
 25. EFSANE - 10.06.2019 23:12
  Vampir olmak istiyorsan ıssız karanlık bi yerde yaşayacaksın. kendi ne hazır kan da götürmen gerek bi zamana kadar böyle yaşayacaksın eyer dayana bilsen alışa bilsen bi noktadan sonra hissedebilion kendini ama kötü biri olarakmı olursun iyi birimi orası pek bilinmiyor ama orda Dikat etmelisin yarasa seni ısırmasın ısırınca daha iyi hızlı ilerleyeceksin ama kötü olma ihtimalin daha yüksek olur?
 26. Kendrick lahey - 10.06.2019 22:21
  Bu siteden en fazla vampir nasıl olunmaz öğrendim aq
 27. Melina - 8.06.2019 20:06:
  Kendi kanımızı emmiyoruz zehirleniriz , ayrıca aynaya baktığımda da kan içme hevesim gelmiyo ve insanların gözlerine değil şah damarına bakmaktan kaçınıyorum ayrıca VC17 virüsü herkesde işe yaramaz başka yöntemleri var
 28. David - 8.06.2019 02:40:
  unutmadan burası DÜNYA alacakaranlık değil
 29. David - 8.06.2019 02:37:
  Ecrinn ne yap biliyor musun önce bir terapiste git derim insanların gözü sarı değil kehribar rengi olur dişler önemli değil yada geceyi sevip sevmemen insanların kalp atışlarını duyman ya da duymaman önemli değil her şeyi zihnin de yarata bilirsin sonuçta insansın değil mi ve arkadaşım vampir konusuna gelicek olursak seni ne kadar seviyor olsa bile bura da yazmana sinirlenebilir vampir olmak istiyorsun ama arkadaşına neden söylemiyorsun neden çünkü öyle bir şey yok ve burası Nasıl Olunur diye açılmış bir başlık konusu burası senin kişisel hayatın ve fiziksel görünümünle yada neyi sevip sevmediğinle alakalı bir yer değil ve derim ki insanları kırma derim yoksa 12816798729760128326 99961280779995 12807699951005297569788 diye umuyorum :)
 30. Fairy - 8.06.2019 01:21:
  Ecrin arkadaşın hangi klan
 31. Ecrinn - 8.06.2019 01:03:
  Ben vampir değilim ama gözlerimde sarılık var dişlerim uzun bi arkadaşımda vampir. Bu durum normalmi ? Geceyi seviyorum gündüzü sevmiyorum. İnsanlar bana hep garip garip bakıyo. Sanki insankarın kalp atışlarını duyabiliyor gibiyim . Bi bginiz varsa söylermisiniz ne yapmalıyım ??
 32. RichardJN - 7.06.2019 19:48:
  Ïëàñòèêîâûìè îêíàìè íûíå íèêîãî íå óäèâèòü, îíè óñòàíàâëèâàşòñÿ ïğàêòè÷åñêè ïîâñşäó — îò ìàãàçèíîâ è îôèñîâ çàğàíåå ıëèòíûõ êâàğòèğ è òğåõıòàæíûõ îñîáíÿêîâ. Òîëüêî öåíç èõ ñîâåğøåííî ğàçëè÷íîå. Åæåëè â íà÷àëå ñâîåé «áèîãğàôèè» ïëàñòèêîâûå îêíà ïğåäñòàâëÿëè ñîáîé ıêçîòè÷åñêèå êîíñòğóêöèè, ñîîòâåòñòâåííî âèäó íàïîìèíàâøèå óõóäøåííûé âàğèàíò ñåğèéíûõ äåğåâÿííûõ, êàê ïğèíÿòî ëåïåòàòü «ñîâêîâûõ», à ñîîáğàçíî êà÷åñòâó ïğàêòè÷åñêè ğàâíÿâøèåñÿ èì, òî ñîîòâåòñòâåííî öåíå îíè âèäèìûé âûõîäèëè â ïğåìèàëüíûé ñåãìåíò. Âñå â ïğîöåññå ğàçâèòèÿ òåõíîëîãèé îíè ïğåâğàòèëèñü âî âåñü êîíêóğåíòîñïîñîáíûé òîâàğ, îáëàäàşùèé îêîëî óíèêàëüíûõ ñâîéñòâ. à òàêæå âû ìîæåòå a hrefhttps:vk.compublic181526092êóïèòü îêíà ïâõ àêöèè ìèíñêa Ñîâğåìåííûå îêíà èç ïğîôèëÿ ÏÂÕ — âûñîêîòåõíîëîãè÷íûé ïğîäóêò, íåäîğîãîé, êà÷åñòâåííûé, óäîáíûé â ıêñïëóàòàöèè è, êîòîğûé ñàìîå ñóòü, ğåìîíòîïğèãîäíûé. Åñëè çàğàáîòîê ñòâîğêè èëè ñòåêëà â äåğåâÿííîì îêíå ïğåäñòàâëÿåò ñîáîé ñëîæíóş è äîğîãîñòîÿùóş ïğîöåäóğó (ïğîèçâîäèòåëè îêîí è äâåğåé èç íàòóğàëüíûõ ìàòåğèàëîâ íåğåäêî íåîïğàâäàíî çàâûøàşò öåíû), òî îáåùàòü ğàñùåïëåíèå ïëàñòèêîâîãî îêíà âïîëíå äîñòóïíî ğàäè ëşáîãî áşäæåòà. ×òîáû óáåäèòüñÿ â êà÷åñòâå è âûñîêèõ ïîòğåáèòåëüñêèõ ñâîéñòâàõ ïëàñòèêîâûõ îêîí, íåîáõîäèìî ïğîñòî ïğî÷èòàòü îá èõ õàğàêòåğèñòèêàõ â ïğåäëàãàåìîé âàøåìó âíèìàíèş ñòàòüå è ñğàâíèòü èõ ñ äåğåâÿííûìè êîíñòğóêöèÿìè. Òåêñò íîñèò äàëåêî íå ğåêëàìíûé õàğàêòåğ — òîëüêî îáúåêòèâíàÿ èíôîğìàöèÿ. Âûáîğ ïğèîğèòåòî⠗ çà ÷èòàòåëåì. Çäåñü âû óçíàåòå, êàê âûáğàòü ïëàñòèêîâûå îêíà, è ïî÷åìó îäíè êîíñòğóêöèè ëó÷øå äğóãèõ.
 33. David - 7.06.2019 16:10:
  böyle bir grup olduğundan emin değilim
 34. vampir güzeli - 7.06.2019 01:51:
  ben vampirim melez oldum babam vampir annem insan olmak isteyen insanlara yardımcı olurum krew grubuna üye alımı var katılmak isten kişi akıllı uzun boylu olmalıdır tanıma uyan kişiler vampir olacaktır LOL
 35. David - 6.06.2019 23:22:
  :)Boşa Uğraşmayın Derim Alacakaranlığa falan benzemez ya da başka bir filme(:
 36. Tugce - 6.06.2019 22:25:
  Ya kim o micheal aşığım diyen yani sen öyle yazacak oda yanına gelecek değilmi micheal ulaşımının instagramda bana @tugcekaya3113
 37. çaresiz - 5.06.2019 15:58:
  Okulda ki arkadaşlarımın kanını emiyorum alışkanlık oldu ve köpek dişlerim çıktı yenileri büyüyor vampirlikle ilgisi varmıdır ? Bu kan emme olayı annemdede var seviyorum diyip kanımı emiyor.
 38. Xx - 5.06.2019 06:27:
  Burda vampir bulmanız imkansız gibi birşey, biraz düşünün siz vampir olsaydınız burda olur muydunuz?... Olmazdınız o kadar yapacağınız şeylerin arasında googlede vampir nasıl olunur yazmak aptallık olurdu, vampirlerde burada boş boş vakit harcamayacak kadar zekiler. Vlx haklıydın herşey için, söylediklerinin hepsi oldu ama vazgeçecek değilim. Yeniden ve tekrardan deneyeceğim her şeyi...
 39. Rose - 4.06.2019 11:44:
  Kindred .?
 40. KevinSking - 3.06.2019 11:50:
  Ïğèâåò âñåì ó÷àñòíèêàì Íàøåë ïîçíàâàòåëüíóş èíôîğìàöèş íà ıòîì ñàéòå: http:limonos.ru : êîíñïåêò ïîçíàâàòåëüíîãî http:limonos.rupoznavatelnoe àğõèòåêòóğà è ñòğîèòåëüñòâî http:limonos.ruarhitektura http:limonos.ru1274-pozharnye-spasli-homyachkov.html b Ïîæàğíûå ñïàñëè õîìÿ÷êîâ b a hrefhttp:limonos.ru8261-belki-poydut-na-vse-chtoby-raskolot-oreh.html Áåëêè ïîéäóò íà âñå, ÷òîáû ğàñêîëîòü îğåõ a b Áåëêè ïîéäóò íà âñå, ÷òîáû ğàñêîëîòü îğåõ b
 41. Baronabi - 2.06.2019 19:02:
  kedi Herhangi bi adresimden kontaka geçer misin? @babahikmetcan instagram baronnabi@gmail.com mailim
 42. Baronabi - 2.06.2019 18:53:
  2ay gittik geldik hala kolpacı Michael savunanlar falan var:) Neyse vampir konuşmak isteyen ciddi insanlar,bilgi paylaşmak isteyenler... Yazabilirsiniz... @babahikmetcan instagramım baronnabi@gmail.com İnstagramdan daha çabuk dönüş yaparım
 43. AntiVampireHoaxes - 1.06.2019 13:20:
  Boş boş konuşmayın vampir diye bir şey yok Hollywood hikayelerinden ibaret hem olsaydı bile onlara ulaşmak çok zor olurdu kendilerini gizlemeyi iyi bilirler yani şuna yüzde yüz eminim ki burada gerçek vampir yok.Dünyada bile yok.Yani o filmlere yaş sınırı koymalilar.z kuşağı çabuk etkileniyor.
 44. Vampirolmakistirem - 31.05.2019 17:54
  @blowmind gercekten vqmpirmisin ayricq vqmpirsen sampir oldugunu soylemek yasak degilmi
 45. LoRduM - 31.05.2019 17:01
  chanel yoksun galiba
 46. kedi - 31.05.2019 14:42
  Yardımcı olacak varsa yazabilir mi. İlgilenenler burada belirtsin ulaşabilirin.
 47. bikalbimizvardıonudaçaldılar - 29.05.2019 01:13
  pilavıma et döner ol Michael
 48. delenashipperkalbim - 29.05.2019 01:12
  Damon mu? Stefan mı? Bence Damon128147
 49. bikalbimizvardıonudaçaldılar - 29.05.2019 01:11
  vur hançeri kalbime kalbim kanasın fazla derine inme çünkü orda sen varsın diss to Michaell
 50. enayimisiniz - 29.05.2019 01:09
  ne bos adamsınız olum sizi kekliyolar
 51. laylaylomm - 29.05.2019 01:08
  Michael asık oldum sana ara beni al beni allll
 52. lolita - 29.05.2019 01:07
  uşt uşt kıst kıst ne kadar güzel bir vampirdir o
 53. kedi - 28.05.2019 17:12
  Yardımcı olacak birisi varsa yazsın. Uzun zamır bekliyorum.
 54. Tugce - 27.05.2019 02:38
  Michel senin şu vampirler gelmedimi
 55. Anonim - 27.05.2019 02:31
  Vampirler gerçek olsa bile böyle boş bir sitede mi olurlar
 56. jungkookie - 27.05.2019 00:56
  arkadaslar aranizdaa gercekten vampir olan varmi ben vampir ask hikayesi okumayi seviyorum en son okudugum kitaptan ola cikarak arastirma yaptim onceden vampir olanlar varmis ama simdi olup olmadigi bilinmiyor biraz urktum diye bilirim ama onlarda insanlara zarar vermez diye dusunuyorum eger vampir arkadaslar varsa onlara sevgi ve saygi ile karsilik verecegim ama eger birgun kanim icilmezse (tabiki sakaydi yanlis anlamayin) vampirleri seviyorum
 57. Jessika - 26.05.2019 22:49
  Vampir hastasıyımdır vampir olursam gözünüz arkada kalmaz
 58. pilaw - 26.05.2019 22:15
  vampir olmak istiyorum cidden vampir arkadaşlar bana ulaşabilir instagram isimlerinizi yazın.
 59. betul_emre666_ - 26.05.2019 18:40
  vampirler gerçek ama genel anlamın dışında ne virüs ne ısırık ne de başka bir şey eğer birisi vampir olmak istiyorsa ve içinde bunu hissediyorsa zaten vampirdir. içindeki vampiri dışarı çıkarmak pek kolay olmayacak çünkü ne kadar iyi niyetli olursanız olun vampirlik içimizde olan güçle alakalı. Bu gücü hepiniz biliyorsunuz öyle değil mi? hani sinirlendiğinizde kimsenin sizi tutamayacağını hissettiğinizde veya birine laf vurduğunuzda gıcık olduğunuz biri acı çektiğinde oluşan boşluk durumu varya işte o .
 60. kedi - 26.05.2019 16:46
  Biz vampir olsak, vampir olmak istiyoruz demeyiz. Bizim hakkımızda boş sallamayın hepimiz vampir olmak istiyoruz. Sadece bazılarımızın yapabilecekleri şeyler daha farklı ve daha güçlü.
 61. Ben - 26.05.2019 16:29
  Biraz araştırdım vampir büyüsü de varmış
 62. Ece - 26.05.2019 16:22
  Lütfen vampir gardaşlarım yalvarırım.
 63. Ece - 26.05.2019 16:21
  Nasıl vampire dönüşebilirim?
 64. Ben - 26.05.2019 16:13
  Bu gece vampir olmalıyım. Lütfen gerçekten vampir olan varsa gelsin. Pişman olmayacağıma eminim. Kedi, Lisa, fairy bir ton kişi var ne olur biriniz beni vampir yapın hisleriniz kuvvetli olmalı zaten evi bulursunuz. NE OLURRRRR
 65. Ben - 26.05.2019 14:48
  Lisa pişman olmicam beni vampir yapın
 66. Ben - 26.05.2019 14:46
  Eğer vampir varsa bu gece beni isirsin ben de vampir olmak istiyorum zaten gerçek bir vampirin adresimi bulması zor olmaz
 67. Rose - 26.05.2019 14:12
  Yeniden herkese merhaba. Vampirler hakkında hiçbir şey bilmeyen arkadaşlarım vampir klanlarını ve daha çok nerede bulunduklarına bakabilir. Örneğin Türkiyede yaklaşık 5000 vampir var. İnanın burada yorum okumak yerine gerçekte de onları bulabilirsiniz. Zaten hepsi aranızda. Bir yolda yürürken yanınızdan 3-4 tane geçmiş bile olabilir. İnternette evet hiçbir şekilde bu konu hakkında bilgi alamıyoruz, almamız bile zor oluyor. DeepWebde bulabilirsiniz... Herkese iyi günler diliyorum. 26.05.2019 14:14
 68. kedi - 26.05.2019 10:43
  Bende kadınım ve güçlüyüm daha önce kanıtladım da. Biz dönüşürsek emin ol tarikatınıza büyük yardımımız olabilir.
 69. Fairy - 26.05.2019 09:49
  Önemli safkan ya da melez vampir değilim kadınım ve özel güçlerim var tarikatınıza yardım edebiliriz bir arkadaşım daha benim gibi . Bizi dönüştürürseniz tarikatınıza yardım ederiz ulaşın bize ınstagram adresim soulscementery
 70. KRMishind - 26.05.2019 05:42
  Any room apartments, houses, cottages or other housing Woodhaven unique contains individual multifunction load. This especially concerns modern kitchens. Low ceiling kitchen remodel time-consuming s, if is all this per by your own In our company Partnership MTHERNO port involved trained specialists, they all know about 90s kitchen remodel. Our firm create unique design , of course at the same time we pay special attention to requirements your safety functional of opportunities. We work with customer on all absolutely stages do multilateral analysis location s, carry advance counts . In the of appearances questions . The Enterprise ready to provide high-quality Kitchen remodel u shaped by democratic tariffs . Specialists with great practical experience work can help completely rebuild in a matter of days . The price depends on ed style of kitchen. Average roi on kitchen remodel Tribeca : a hrefhttps:kitchen-renovation.clubkitchen renovation new yorka
 71. Önemli - 25.05.2019 21:44
  Gerçek vampirim ve olağanüstü vampirler tarikatındanım. Tarikata 3 vampir alacağız ama melez olmamalı , safkan kadın vampir olmalı. Tarikatın gizliliği sebebiyle ismimi söylemeyeceğim , safkan kadın vampirler bana yazsın.
 72. minnak vampir - 25.05.2019 21:36
  evet arkadaşlar size aşk hikayemi anlatıcam mahallemize yeni bi çocuk taşınmıştı çok yakışıklıydı aynı okuldaydık arkadaş olduk sonra ama değişik haraketleri vardı ben şüphelendim ama bi şey anlamadım bi gece kapı çaldı bana benden hoşlığını söyledi bende onu seviyordum sarıldık falan dediki sonsuza kadar benle yaşamak ister misin ben de evet dedim ama şakasına dedi sım sana söylemem gereken bir şey var dedi ben vampirim dedi şok oldum inanamadım beni sakinleştirdi dediki istersen seni de vampir yaparım sonsuza kadar yaşarız ben de kabul ettim ısırdı beni ve vampire dönüştürdü çok zor oldu ama başardık ben şu an vampirim liseyi bitirdk evlenmeyi düşünüyoruz
 73. blowmind - 25.05.2019 21:34
  arkadaslar ben melezim bilgi almak isteyenler yazabilir
 74. miaw - 25.05.2019 21:24
  arkadaslar benim büyük annem cadı ve vampir arkadasları var ben beni dönüstürmeleri için yalvardım ama cadı olduğum için dönüşemeyeceğimi söylediler ama cadı olmak isteyenler varsa @iamyarendallas instagramdan yazabilirler
 75. selxa - 25.05.2019 21:23
  muhtemelen hepiniz tvd izleyip Damon Salvatore un ısırma şekline düşüp buralara geldiniz..
 76. kedi - 25.05.2019 16:45
  gerçek olanlar yazsın.
 77. rolex uhr - 25.05.2019 09:08
  Naomi Watts wurde mit verschiedenen Modellen aus der renommierten LVCEA Kollektion von Bvlgari gesehen, aber diese atemberaubende Luxusuhr sticht aus der Masse heraus. Vollständig mit Diamanten verziert und von einer atemberaubenden blauen Saphir- und Diamantkrone ergänzt, ist der Piccola LVCEA zweifellos eine gute Wahl, um ihn auf dem roten Teppich zu tragen.
 78. virus777 - 25.05.2019 01:01
  arkadaslar allah rizasi icin sacmalamayi kesin, vampir diye filmlerdeki gibi birsey yok. vc17 diye bir virus var hastalik. inan o virusu kaptiktan sonra oyle bir pisman oluyor ki insan. eglencesi yok sacma sacma ergen triplerinden cikin artik. vc17 olan biri gelip ben vampirim diye ortada gezinmez. kendini saklamasini cok iyi bilir.
 79. LoRduM - 24.05.2019 17:58
  chanel burdamısın hala eyer görürsen senden çok çok özür diliyorum affet :(
 80. LoRduM - 24.05.2019 17:57
  efsaneler ölmez ben geldim yeniden
 81. Ankaralı - 24.05.2019 17:32
  Yok niye aliniyim big D sadece bu 2000 sonralarinin hevesini kırmamamak için öyle dedim alindigim falan yok zaten vampir diye bir şey yok(yüzde 85 yok yani)
 82. [Big D.] - 24.05.2019 09:54
  Benim bildiğim kadarı ile vampirlik yada başka mitolojik şeyler böyle virüs,büyü,birisinin sizi dönüştürmesi sonucu olan şeyler değil.özellikle VC17 tamamen yalan (nasıl eminim? değilim zaten ama bana saçma geliyor.) internetteki tüm vc17 ile ilgili kaynaklar aynı yazısı yazısına yani muhtemelen birisi bunları yazmış ve insanlardan inanmasını beklemiş ayrıca neden yarasa hadi yarasa mitlerden oluşan bir şey örümcek ne alaka? Ayrıca Ankaralı sözüm sana değildi genel konuşmuştum üstüne alınmışsın sanırım özür dilerim ama Z kuşağı hakkında söylediklerin doğruydu X ve Y kuşağında bu tarz şeyler yoktu diye biliyorum insanlar daha çok hayata tutunmak derdindelerdi ama Z kuşağı farklı olmaya çalışan insanlar ile dolu ve bu olayda bu tarz şeylere sürüklüyor onları.
 83. Ankaralı - 23.05.2019 23:12
  Yani birilerini istemeden incittiysem özür dilerim.Bu şey hakkındaki bilgi dark webde olabilir.
 84. Ankaralı - 23.05.2019 23:08
  Ne demişler duyduğunu hiçbirine birine gördüğünün yarısına inan.Bir vampirle karşı karşıya kalırsam inanırım.Fakat şöyle bir şey var vampirliğe neden olan şey vc17 virüs mü büyümü mü her neyse bazı kaynaklarda hvv,v17 diyede geçiyor açık webde böyle bir şey yok.yani kişisel görüşüm hala inanmıyorum.
 85. [Big D.] - 23.05.2019 22:10
  Ya sizler ciddi misiniz ya ? Tamam inanmayanları anlayabiliyorum gözleri ile görmedikleri sürece inanmayacaklar hatta bazıları görse bile inanmayacak ama arkadaşlar lütfen buradaki insanların kafalarını karıştırmayın yada duyguları ile oynamayın eğer bir gün sizlerde şahit olursanız böyle bir şeye içinizde oluşacak o dönüşme arzusunu hissettiğinizde buradaki insanları anlayacaksınız ve birileri gelip size böyle şeyler yok dediğinde onları ikna edemeyeceksiniz.Ayrıca hikaye uydurmanızada gerek yok konseymiş yok ben vampirim seni dönüştürürdüm ama lordum izin vermiyor falan gerek yok belki birgün anlarsınız.
 86. Ankaralı - 23.05.2019 19:48
  Vampir diye bir şey yoktur Z kuşağı bebeleri boş boş konuşmayın olsa bile 20 yaşından küçükler için ölümcüldür oda efsanelere göre.
 87. Ali koca - 23.05.2019 19:06
  KİNDRED diye ortada gezinenler neyin kafasını yaşıyor aq anlamı ne bu kelimenin
 88. Kendrick lahey - 23.05.2019 19:04
  _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_ [LİLİTH CAMARİLLA TUMPR SAFKAN MELEZ ASSAMİTE CAINE PSİJİK SANGUİNE] _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_ To write a slope , the mountain came to grief . there was a bottle , the bottle is a treasure inside . Open the treasure , remove the paper . Read the words of spells , live very long . you re a vampire now , enjoy . _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_ La jevm-ia resn veam. rakuhm insae jak-u Almun-as jennet 02 jai karman ta (C.C) _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_ ASREN OUV LAORTO KNO IJOVA YOTRE _-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_
 89. Ali koca - 23.05.2019 18:51
  Evet kendrick lahey benim tel bozuldu sim kartı Bi kenara koyup araştırmalarıma ara verdim canım sıkıldı sizin aptal hikayelerinizi okuyim dedim Bi dediğiniz Bi dediğini tutmuyor aq eskiden efsu yalan söylerdin Bi ara ben bile inanmış gibiydim amele sümüğü ehobeh ulan ya kahkaha attım nerede gerizekalı aptal insan varsa bu siteye doluşmuş neyse 1,2aya yeni tel alcam kendinize iyi bakın Michael iyi eğlenceler sana ne deyim:) bir günde ben ile ilgili yorumun da olmasın şaşırıcam :x [ Vlx herşey için özür dilerim... ]
 90. Ali koca - 23.05.2019 18:45
  Michael boş yapıyorsun :D
 91. Saaaneyapram - 21.05.2019 16:29
  Cidden bu olay trollse komik değilse daha komik. Şurada iki tane atıp tutturan insana nasıl inanıyorsunuz anlamadım. Ben de istesem kalkar süpersonik bir vampir hikayesi yazarım bu olay hiç de zor değil.Sayfaya denk geldim sadece ilk baş şok geçirdim sonra kahkaha atmaya başladım. Bunlara inananlar var mı acaba ciddi ciddi soruyorum ha. Madem vampirsiniz kanıtlayın bekliyorum.Herkes instasını vermiş en azından birine yazın bakalım ya da bir video atın bakalım atabilecek misiniz.Hepiniz çok boş insanlarsınız bee .Sizin gibi insanlar var olmaya devam ettikçe zaten bu ülke gelişmez.Diğer ülkelerde sizin yaşıtlarınız projeler geliştiriyor,siz burada nasıl vampir olunur diye araştırıp yetmemiş gibi kanıyorsunuz bu salaklara . Durumumuz çok vahim...
 92. Tuana - 20.05.2019 01:58
  Lisa lütfen bana ulaş bende olmak istiyorum kedi sende bana ulaş .
 93. Fairy - 19.05.2019 16:15
  Kedi bana ulaş seninle konuşacaklarım var. Soulscementery ınstagram adresinden ulaşabilirsin
 94. Fairy - 19.05.2019 16:12
  Lisa bana Ulaş pişman olmayacaksin bende çok istiyorum
 95. nerissaidan - 19.05.2019 09:58
  ben senelerdir bunu araştırıyorum ama hiç kesin bir şey bulamadım çünkü çoğu kişi ben vampirim diyip yalan attı instagram nerissaidan lütfen gerçekten bilen biri yazabilir mi
 96. kedi - 18.05.2019 20:46
  istiyorum ulaş bana.
 97. Lisa - 18.05.2019 20:31
  Arkadaşlar çok istiyorsanız sizi vampir yapabilirim ama sonra pişman olabilirsiniz...
 98. Tugce - 17.05.2019 23:51
  Ya peki micheal sadece istambulami gidecekler
 99. loveless vampire - 16.05.2019 20:56
  Lütfen yardım edin
 100. loveless vampire - 16.05.2019 20:53
  Arkadaşlar vampir vampir diyorsunuz ama isteyenler olamıyor tamam varlıkları gerçek hayatınızı yaşayın hayattan nefret mi ediyorsunuz bu yüzden vampir olmak istiyorsunuz olun ama geride bıraktıklarınızı düşünün ben sevdiğim çocuğun yanına gitmek istiyorum başka ülkede ama gidemiyorum neden vampir olunca şeytana tapıyosun iblistir falan ama ben kendi dinimi seviyorum şeytana tapmak istemiyorum ama bir ya Allaha inancımı kaybetmek istemiyorum benim için de zor bu.
1 ile 100 arası gösteriliyor. Toplam: 8967 yorum
Yorumlar Yükleniyor


 

Son Yorumlar

Kendrick lahey, Vampir nasıl olunur? için;
Görüldü değil gördü yazdım klavye değişti  16.06.2019
Kendrick lahey, Vampir nasıl olunur? için;
Cennete gitmektense cehenneme hükmetmeyi tercih ederim cennet cehennem de bu hayatı yaşamasını bilene cennet bilmeyene cehennemdir bizler kaçık tuha 16.06.2019
bilmiyorum, Vampir nasıl olunur? için;
ı have vampire . ı have to drink blood . my skin falls out before sunlight. do vampires die without blood.  15.06.2019
Mcgregor , Vampir nasıl olunur? için;
Micheal sana güveniyoruz umarım dediğinin arkasında olursun seni forumda bi kaç kişi demiştin bende bekliyor olucam ve o bi kaç kişiyle beraber dönüşü 15.06.2019
Mallar, Vampir nasıl olunur? için;
BurdA bir vampir bile varsa amk sahtekarlar amk salaklari sizde kanın böyle şeylere müslüman degilmisiniz cehennemde nasıl yanicam felan demiyormusunu 15.06.2019
4., Vampir nasıl olunur? için;
Vd1oge82gr82eh 14.06.2019
Bay psikopat , Vampir nasıl olunur? için;
İnstagram hesabımdır psikopat_1i dm atın 14.06.2019
Su, Vampir nasıl olunur? için;
Vampir olmak istiyorum ...Vampir olan arkadaşlar bana instagram adını versin . 13.06.2019
Simge, Vampir nasıl olunur? için;
Arkadaşlar başıma bir olaya geldi burada büyüden anlayan varsa bana ulaşa bilir mi ? Instagram : simogonmsm 13.06.2019
kedi, Vampir nasıl olunur? için;
Psişik türde yapabildiklerim var, dönüşünce daha güçlü olacağım böylelikle size çok fazla yardımım olur.  13.06.2019

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.