Ana Sayfa » Genel » Vampir nasıl olunur?

Vampir nasıl olunur?

Milattan önce binli yıllara dayanan vampirizm efsanesi, günümüzün popüler kültürü ile yeniden hayatımızda önemli bir yer tutmaya başladı. Lakin vampirizm gün geçtikçe ve popüler kültürün etkisinde kaldıkça bozulmaya ve mutasyon geçirmeye başladı. CERN yardımları ve BSHG' nin araştırmaları ile gerçek vampirizm, dört yıl süren uzun ve bilimsel araştırmalar sonucunda bazı tanımlar kazandı.İşte bu araştırmalar ve sonuçları:


Öncelikle vampirler ölü değildir. VC17 virüsünün vücuttaki sindirim, sinir ve kas hücreleri üzerinde gerçekleştirdiği mutasyondan ortaya çıkmış bir hastalıktır vampirlik. VC17 virüsünün oluşum zamanı milattan önceki yıllara dayanıyor, özellikle ortaçağ da Avrupa'da yaygınlaşan bu virüs, halk tarafından hastalıklı kişinin şeytan ele geçirmiş gibi görülmesine sebep olmuş ve abartılı vampir efsaneleri ortaya çıkmıştır. Toplumda yanlış bilinen vampir özelliklerinden bazıları ve doğruları şunlardır:

- Vampirler güneş ışığına çıkabilir, güneş ışığına sadece alerjik boyutta duyarlılıkları vardır. Güneş ışığının vampir genli birine yapabileceği en büyük zarar deride dökülme veya kızarmalar ile nefes darlığı olacaktır.
- Sarımsak veya gümüşün vampirler üzerine herhangi bir etkisi yoktur.
- Pentagram ve diğer pagan işaretlerinden hoşlanmazlar. Pentagram bilindiği gibi bir pagan işaretidir ve kilise tarafından pagan dinine saldırı amacı ile pagan sembollerine şeytanı anlamlar yüklenmiştir.
Vampirizm doğaya karşıt bir durum olduğundan, vampirler pentagramı asla kullanmazlar.
- Köpek dişleri dikkat çekici uzunlukta değildir.
- Tenleri soluk değildir. Her ırktan vampir olabilir ( siyahî ve Asyalı dâhil ).
- Ölümsüz değildirler, maksimum ömürleri 600 yıl, ortalama ise 120 yıldır.
- Temel besin kaynakları kandır ama yemekte yiyebilirler. Kan ihtiyaçlarını genellikle hayvanlardan temin ederler ayrıca hayvansal kanda yeterince şeker bulunmadığı için gerekli şeker miktarı için bolca tatlı içerikli besin tüketirler.

Şimdi de doğru bilinen vampir özelliklerine bakalım:
- Karanlıkta görme yetileri insanlara oranla çok daha fazladır.
- 5 duyu organları oldukça hassastır. Çok iyi koku alabilir, çok kısık sesleri bile duyabilir ve çok uzakları görebilirler.
- Saf kan olanları altıncı hisse sahiptir. Buradaki altıncı his, karşısında bulunan insanın düşüncelerini ve duygularını hissetmektir.
- Fiziksel güçleri insanlara göre daha fazladır.
- Yaraları hızla iyileşebilir, yüksek rejenerasyona sahiptirler.


Vampirler kan ile nasıl beslenir ve nasıl daha güçlüdürler?
VC17 vücuda girdiği anda ilk olarak mide genlerinde değişime yol açar. Kısa bir süre içinde mide kan ile diğer maddeleri kolayca ayırt etmeye ve kanı direk olarak sindirmeden bağırsaklara göndermeye başlar. Mutasyona uğramış bağırsaklar ise gelen kanı hiç bir oynama yapmadan direk olarak vücuda verir. Yüzde yüz alınan kanın vücuda katkısı ile kişi yüksek miktarda enerjiye sahip olur. İnsanlarda alınan besinin çok çok küçük bir kısmı ancak kana dönüştürülebilir. Vampir vücudunda serbestçe gezen iyonik kan sayesinde, kişi yüksek miktarda rejenerasyon yeteneğine sahip olur. Normal bir insanda 3 günde iyileşecek bir yara vampirde 5-6 saat sürer. Kaslarda meydana gelen değişimle, laktik asit sentezi çok büyük oranda durur ve kişinin yorulma isteği azalır, kaslardaki sınır varyansının da kalkması ile kişi ortalama bir insandan dört ila 7 katlık bir güç fazlalığına sahip olur. Vampirleri nasıl ayırt edebiliriz?
- Güneş ışığını sevmezler, zorunlu olmadıkça gün içerisinde dışarıda dolaşmazlar ya da gölge alanları tercih ederler.
- Karanlıktan hoşlanırlar, özellikle florasan ışıktan nefret ederler.
- Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler.
- Gündelik işlere ve yaşam tarzına ilgili değildirler.
- Bol miktarda tatlı besin tüketirler.
- Akan kan gördüklerinde tepkileri farklılaşır.
- Kana olan tutkuları nedeniyle sıklıkla dillerini ve dudaklarını dişleri ile kanatırlar, dudaklarında soyulmalar görülebilir.
- Kendilerinin bir yeri kanadığında mutlaka kanı az miktarda da olsa emerler.
- Gündüz ile gece arasında büyük karakter farklılığına sahiptirler. Gündüzleri oldukça sessiz, sakin ve asosyal görünen vampir, geceleri tam tersi özellikler kazanır.
- Yaşam tarzları oldukça farklıdır bu yüzden onların hakkında özel bir soru sorduğunuzda bu sorulardan kaçış eğilimi gösterebilirler.
- Birçoğu geleneksel toplantılara uyum sağlamak amacıyla az miktarda Latince bilmektedir.
- Herhangi bir politik görüşün veya dinin aşırı fanatiği değillerdir.
- Cinsel istekleri fazladır. Cinsel ilişkileri kan beslenmesi ve geleneksel olarak iki şekilde olur. İlişki sırasında, doğal tepki nedeni ile ısırma, kanatma veya emme, ve bunun gibi alışılmadık davranışlar sergileyebilirler.
- Hayvanlar ile araları çok kötüdür, hemen hemen bütün hayvanlardan nefret ederler. Özellikle kedi, köpek, fare, kuş ve böceklerden hoşlanmazlar.
- Vücutlarında güneş etkisiyle oluşan kızarmalar veya dökülmeler görülebilir. Bu genelde güneşe maruz kalan yüz bölgesinde, yanaklarda, alında ve ağız çevresinde olmaktadır.
- Göz bebekleri genellikle koyu tonlara sahiptir (koyu mavi, kahverengi, siyahımsı ve yeşil ). Ayrıca melez vampirlerin göz çevrelerinde sarılıklar görülebilir.
- Safkan vampirlerin saçları gençken beyazlamış olabilir.
- İnsanların gözlerine direk bakmaktan hoşlanmazlar, gözlerini sık sık kaçırabilirler, bunun nedeni ise gözlerin vampiri kan için teşvik etmesidir. Ayrıca bu nedenle aynaya bakmaktan da hoşlanmazlar.
- Çoğu vampir şiddet dolu yapısını bastırmak için klasik veya yavaş senfonik müzik dinlemektedir. Sanılanın aksine vampirler siyah giyinerek, death metal dinleyen ve kendinden geçen tipler değillerdir.
- Sudan hoşlanmazlar.
- Kesinlikle kol saati veya künye takmazlar. Metalik yapi, VC17 etkisindeki deriye zarar vermektedir. Deri bileklikler ise sorun teşkil etmemektedir.
- Loş ışık hariç her türlü ışıktan nefret ederler, özellikle tam üstlerinde duran ışık oldukça rahatsız edicidir.
- Altıncı hisleri gelişmiş olduğundan çevreleriyle ilgilidirler, bir vampiri bir çok kez size bakarken yakalayabilirsiniz.
- Hız ve güç olarak insandan üstündürler.
- Zeka ve bilgi düzeyleri ise yaşları ile orantılıdır.
- Bir vampir asla vampir olduğunu söylemez, bu konu katı kurallarla yasaklanmıştır.
- Hastalıkları çok kısa sürer, yaraları çabuk iyileşir.
- Soğuğa dayanıklı fakat sıcağa oldukça hassastırlar.
- Sanılanın aksine sürekli koyu tonlarını tercih eden, sert imajlı ve sessiz değildirler. Her davranışa sahip vampir olabilir. Unutulmaması gereken vampirizm bir yaşam biçimi değil, bir hastalıktır.
- Hayal güçleri aşırı biçimde geniştir.
- En açık üç vampir hareketini sık sık yaparlar. Birincisi iki elin başparmaklarının eller bitişikken aynı anda burna yaklaştırılması. Bu davranış kana olan isteği azaltmaktadır. İkinci davranış ise, kulakların oynatılmasıdır. Bu davranış istemsizdir, amacı yoktur. Üçüncü davranış, dilin dişlere sürtülmesidir. Bir vampirin dişleri genetik yapısından dolayı kanla maruz kalmadığı sürece acımaktadır. - Perdeleme sistemine sahiptir. Bir vampir perdeleme yaptığında ( genellikle güneşli havalarda gözlerini korumak için yapar ) etrafında sadece gideceği yer kadarki bir kısma odaklanır. Bu da tanıdığı biri yanından geçse bile farketmemesine neden olur. Ancak perdeleme yokken vampirlerin göz bebekleri sürekli hareket eder ve bütün çevreye göz gezdirir ve onların hislerini algılar. - Vampirlerin yürüyüşleri insanlardan biraz farklıdır. Bacak kaslarının yapısındaki farklılık nedeni ile biraz daha uzun ve eğik adamlar atarlar.

Günümüzde Durumlar
Vampirler varlıklarını ortaya çıkarmamak gayretindirler, tahmin edilebileceği gibi bu durum büyük bir kargaşa ve kaosa neden olabilecektir. Genellikle zengin veya orta halli olarak yaşayan vampirler kan ihtiyaçlarını özel olarak kurulan şirketler tarafından hayvanlardan elde etmektedir. Ancak insan kanıyla beslenen vampirler de vardır. Bu tür vampirler, vampir konseyi tarafından aranır ve gerekli görüldüğünde öldürülür. İnsan kanıyla beslenen vampirlerin fark edilmesi çok daha kolaydır çünkü gözlerinde kırmızı bölgeler oluşmuştur ve tırnak etleri kıpkırmızıdır.

Yönetenler Biliyor
Bir çok ünlü üniversitenin araştırmasına ve kanıtlar sunmasına rağmen, vampirizm olayı saklı tutulmaktadır. Amerikan hükümetinin sadece 2009'da Amerikan hastanelerinde kaybolan tonlarca serumun soruşturmasını nedensiz olarak durdurması, hükümetlerin vampirizm virüsü ile panik olmaması için, özel olarak ilgilendiğini göstermektedir. Hayvansal kan ile beslenen vampirler sorun teşkil etmemekte ancak hala kan ile beslenen vahşi vampirler, vampirizmin öğrenilmesi halinde büyük bir kargaşaya neden olabilecektir. Yale University'e göre dünyadaki toplam vampir sayısı hayvansal olanlar 12000, vahşi olanlar ise tam sayısı bilinmemekle birlikte 700 olmak üzere, yaklaşık 13000 civarındadır.

Sahtekârlık
Gençler arasında yaygınlaşan sahte vampirim akımının ise özentilik ve psikolojik hastalık olduğu belirtilmiştir. Öncelikle VC17 taşımayan biri vampir olamaz, ikinci olarak da bu gençlerin eylemleri sırasında yere çizdikleri pentagram ve tapınma şekilleri gerçek vampirizme terstir. Ayrıca belirilmesi gereken son nokta şudur ki; sık olmasa da her milletten ve dinden vampir olabilir.

BSHG genetik araştırma sitesinden alıntıdır, İngilizceden Türkçeye çeviren uludagsözlükteki arkadaşlara teşekkürlerimizi sunarız.

vampirizm, vampirin anlamı, vampir nasıl olunur, vampir nedir,
20.04.2013 Genel

Yorum Yaz

İsminiz:


Yorumunuz:
 1. Tugce - 18.10.2019 04:07
  Araş ulaşsın neden dedim biliyon mu onların asıl oyunu görmelerini istedim benim kimseye inığım yok bunu bil
 2. Aras - 17.10.2019 23:31
  Egomu tatmin ediyormuşum ilginç :D ilk kez böyle bir saçmalık duydum ne desem bilemedim ve vampir olduğumu kim söylediki götünüzden element uydurmayın tuğçe biraz akıllı ol ben vampir yok dediğim halde sen vampirim diyen mesaj atsın diyosun ülke genelindemi var bu zeka gerilemesi anlamadımki :D şaka gibisiniz ve komplolara inanmayın diyosun burda ne işin var ben doğruyu konuştum ister inan ister inanma benim babamın oğlu değilsin ben kimsenin kötülüğüne buraya yazmadım bunları biraz aklınızı kullanın ve o mekanın sahibi geldi diyen elemaki özgüvene hayran kaldım fazla açılma boğarlar adamı )
 3. Vxvxv - 17.10.2019 22:49
  Aras adlı kişi kesinlikle bir vampir değildir . Kendinizi bu komplolara inırarak,yormayın . İyi günler diliyoruz .
 4. Tugce - 17.10.2019 18:53
  Cidden bu vam pirim diyenler banada ulaşsın @tugce_kaya_01
 5. Tugce - 17.10.2019 18:52
  Cidden bu vam pirim diyenler banada ulaşsın @tugce_kaya_01
 6. Rozana - 17.10.2019 18:36
  Vanpir olamak kolaysa bizede gösterin ozaman Rozana_Roz_Rafiel takip edin Instagram ve anlamı karanlığı aydınlatan güneş demek bana ulaşmak isteyen ulaşabilir 128525128525128525128525128525128525128525128536128525128536128525128536
 7. Vampirella - 17.10.2019 17:52
  Sa amik ovaları mekanın sahibi come back
 8. Tugce - 17.10.2019 02:54
  Araş sen kendi egonu tatmin et
 9. Aras - 16.10.2019 19:58
  Vampirler öldü
 10. Barış - 16.10.2019 16:37
  Bakın beni gerçekten vampir olan varsa yazsın. Instagram hesabıma yaz black.white__6 eğer gerçekten beni ısırıp dönüştürebilecek olan varsa yazsın çok istiyorum hayattan biktim
 11. Tugce - 16.10.2019 04:39
  Ben olmak istiyom amà senin donusturebilecehini zannetmiyorum
 12. Yalcin - 15.10.2019 22:13
  Vampir olmak isteyen bayan varmi bayan kanindan hoşlaniyorum
 13. Tugce - 11.10.2019 04:42
  Ya arkadaşlar burda biri çıkıp ben tanrıyı dese inanirmisiniz bence evet cunku kendinize diliniZi ben arasam inanmiyom
 14. mabel - 9.10.2019 17:59:
  Aras bana ulaş lütfen , hesabım algos.ate .
 15. Yusuf koç - 8.10.2019 21:15:
  Deniz bir ihtimal görürsün diye bırakıyorum tekrardan unutmamakta ısrarcı olduğum gibi yazma konusunda da israrci olacagim elimden geldigince yazmaya calisacagim sana maalesef sana yazacak baska bir yerim yok eğer gorursen bana ulasmani istiyorum sizi seviyorum
 16. ???? - 8.10.2019 21:12:
  La beynine tükürdüklerim, vampir olan birinin bu sitede ne işi olur hiç düşündünüz mü? Sizinle oynuyorlar amk LEŞXŞAŞWÜXİSİWİDÜDİSWÜC saflar.
 17. Gizemli wep - 8.10.2019 20:22:
  Evet pislik teki sensin ve arasada bi şey deyemezsin akıllï ol
 18. Tugce - 8.10.2019 20:20:
  Evet pislik diye sana dedim bi mahzurumu var
 19. Tugce - 8.10.2019 20:19:
  Aras sende kafayı tinlattin
 20. Gizemli wep - 8.10.2019 20:17:
  Tugce banamı deyorsun pislik ?
 21. Tugce - 8.10.2019 03:10:
  Eee yani insanatın bir çoğunda 6. His vardır ve mesela bende var ve hislerin ne diyo bilyormusun sen yalancı bi pisliksin tamamı cikip gelse babaannem ben vampir im dese yalan söylüyor diye damdAn atarsın dua edin Size bişey yapmiyoruz
 22. Gizemli wep - 7.10.2019 19:10:
  İnsanların Düşünceler ve hislerini bende hiss ede biliyorum heta enerjilerini bile
 23. Rozana - 7.10.2019 18:06:
  Hayatı yaşarken bitirmeye çelişesiniz bit insanın düşüncelerini hislerini hissedebiliyorum uzaktaki insanı görebiliyorum karanlıktaki insanıda ve göz rengim degisiyo hızıyım am bu insan olmadığının anlamına gelmiyor herkezin kendine ayıt özelikleri olabilir bu vanpir oldunuz anlamına gelmez
 24. Gizemli wep - 7.10.2019 15:56:
  Aras banada ulaş sana sormak istediyim sorularım var
 25. Ayca - 7.10.2019 13:58:
  Aras yazarmısınn artik.
 26. Ayca - 7.10.2019 07:03:
  (gece1sesduydunmuobenim) bu da benim hesabim aras yazmanı bekliycem.
 27. Carmen - 7.10.2019 06:56:
  İşte şimdi oldu, aptal site.
 28. Carmen - 7.10.2019 06:56:
  q u e e n o f t h e d e a d l a n d
 29. Carmen - 7.10.2019 06:56:
  @queenofthedeadl
 30. Carmen - 7.10.2019 06:55:
  @queenofthedeadl
 31. Ali koca - 7.10.2019 04:49:
  Michael gavatı en son beni öldürcekti sözde nereye kaçtın göt
 32. Mehmet - 7.10.2019 00:38:
  Aras merhaba, vaktin varsa seninle bir konu hakkında konuşmak isterim. Sana instagram adresimi bırakıyorum, umarım geri dönüş yaparsın @senibekliyorum873
 33. Aras - 7.10.2019 00:04:
  Açtım kadim dostum yaz ismini
 34. Carmen - 6.10.2019 23:45:
  Instagram hesabı açtın mı..?
 35. Aras - 6.10.2019 23:06:
  Eskiden olsa ihtimal verebilirdim
 36. Ayca - 6.10.2019 22:50:
  Kurt adammisin nesin :)
 37. Aras - 6.10.2019 22:37:
  İnsan doğmadım o kesin :D
 38. Ayca - 6.10.2019 22:13:
  Aras nesin sen :) :)
 39. Aras - 6.10.2019 21:49:
  Hakkımda neden ilginç komplo teorileri üretiyorsunuz yaw :D şey birde gizemli zaten dünyadaki vampirlerin neredeyse yüzde 90 ı vc17 ile dönüştü :D yani doguştan vampir olmak kolay değil ve kendimin ne olduğunu napcaksınız :D janjanlı birşey değilim bu konunun bukadar umursanacağını hiç düşünmemiştim :D gece dostum ben ne vampirim nede başka birşey ama bildiklerimi ne vampirler bilir nede başka bir canlı emin olunki vampir soyu yokolmuş olsada hala ben benim bu durum beni hiç etkilemez ve vampirlik atadan gelme değil diyen elemanın soyuda heralde kayalıklardan geliyor :D cidden hangi canlının atası olmazki güldürme beni ve o atanın ismini yıllar önce yazdım buraya bilen bilir
 40. Gizemli wep - 6.10.2019 21:46:
  Ww_iww hesap
 41. Günay - 6.10.2019 21:44:
  Hesabini yaz işte bulamadim
 42. Gizemli wep - 6.10.2019 21:41:
  Bir az aşa inersen benim hesabımï orada bula bilirsin
 43. Gizemli wep - 6.10.2019 21:38:
  Sen hesabini yaz ben sana yazarım
 44. Günay - 6.10.2019 21:36:
  Instagram hesabi ver yazıyım kardeşim
 45. Gizemli wep - 6.10.2019 21:33:
  Günay bu ne konuşma bana ulaş sana sorcaklarım var ...
 46. Saçma - 6.10.2019 21:31:
  Vampirlik bir Atadan gelme degilllllllll
 47. Gece - 6.10.2019 21:30:
  Arasta eminim ki bir vampir. Ve bilgilerinin doğrultusunda böyle şeyler planlayarak anlatiyor.
 48. Gizemli wep - 6.10.2019 21:30:
  Günay sana sesleniyorum vc17 virusi ile vampir olunsaydı işimdi bütün dünya vampir olurdu....
 49. Gizemli wep - 6.10.2019 21:27:
  Aras arkadaş bence bu kadar yeter artïk kendinin ne olduğunu söyle
 50. Ayca - 6.10.2019 19:50:
  Bu kadar Çok rahatsız oluyorsanız evet kullanırım
 51. Carmen - 6.10.2019 19:22:
  Ben sadece ‘gibi’ dedim. Ve şu sesli harfleri kullanır mısınız lütfen..? 2019’dayız.
 52. Ayca - 6.10.2019 19:06:
  Ben naptim ki sirf yanlis yazmisim diye özürlü dedin bana ya
 53. Carmen - 6.10.2019 18:50:
  Beni sınıra iten sendin, suçlanacak birini arıyorsan o parmağını kendine doğrult.
 54. Ayca - 6.10.2019 18:36:
  Yada neyse böyle kisilerin olduğu yerde bulunmama gerek yok simdi istedigin kadar konusabilirsin sende olgunlugu ogrenmissin ama terbiyen 0 sayginda oyle
 55. Ayca - 6.10.2019 18:34:
  Neden bu kadar terbiyesiz olduğunu cidden cok merak ediyorum allah rizasi icin beni gormezden gel ve benimle muhattap olma.
 56. Carmen - 6.10.2019 18:20:
  Of.
 57. Ayça - 6.10.2019 18:20:
  Güzel, koca kıçını görmezden geleceğim.
 58. Ayca - 6.10.2019 18:06:
  Herkes kendi isine baksin pek umrumda değilsin muhattap olduğum tek kişi aras
 59. Aras - 6.10.2019 17:48:
  Burdakilere çocuk diyipte mahallesindeki veletlere abi çeken bi tip olduğun belli :D çok gördüm öylelerini klavyenin kadim delikanlıları bunlar seçilmiş savaşçılar :D
 60. Aras - 6.10.2019 17:45:
  Şu ağzı süt kokan lafını yazan elemanın ağzı altın kokuyor heralde kendinden çok emin konuşmuş ve gereksiz tartışmalara gerek yok
 61. Carmen - 6.10.2019 16:28:
  Ben Aras için buradayım seni asalak. Terbiyeni topla yoksa ağır sözler kullanmak zorunda kalacağım ve ben senin gibi ahlaksız değilim. Klavyende sesli harfler var, güneş görmeyen bir taraflarına girmediyse kullanmanı tavsiye ederim. Ayrıca kıskan kelimesinden başka bir şey bilmiyor musun..? Neyin var ki neyini kıskanayım..? Velet..?
 62. . - 6.10.2019 16:25:
  Ağzı süt kokan çocuklar sizi..
 63. Ayca - 6.10.2019 16:10:
  Halkkini değil hakkini dur duzeltiyimde sonra özürlü olmiyim ben degil klavye çeviriyor
 64. Ayca - 6.10.2019 16:09:
  Insanlari yazımına göre yargilayabilme halkini sana kim verdi ?
 65. Ayca - 6.10.2019 16:07:
  Carmenmisin nesin sen kendine bak lan bana dogru düzgün konuş ne yazmisim ben özürlü gibi he sanalda vampir olabilecegini dusunmek zaten sacmalik yazmissin burda ne isin var ozaman bak isine benimle muhattap olma ben sana yazmadim insan gibi konusuyorum tepeme cikiliyor konustuysam arasla konustum kıskançlıktan yapiyorsan kudura bilirsin ilgi odagimda degilsin
 66. Carmen - 6.10.2019 14:51:
  Sanaldan vampir olabileceğini düşünmek zaten saçmalık.
 67. Aras - 6.10.2019 14:46:
  Artık inansalarda inanmasalarda zaten ortada birşey yok zaten birya sana hak veriyorum her önüne gelen millete hesaplarını atmış
 68. gothicc - 6.10.2019 14:35:
  abi vampirlere inanmayjn veya inanin demiyoruz bize ne sizin inancinizdan aq olabilir tabii ki ama vampir olsam ig hesaplarini atanlara bakip ohaa abi hadi vampir yapayim boyle cok sikerler sizi uzulen siz olursunuz
 69. Carmen - 6.10.2019 13:34:
  Demem şu ki, özürlü gibi yazarsan kimse seni ciddiye almaz. Ayrıca olgun insanlar da böyle konuşmaz, kendini kırma.
 70. Aras - 6.10.2019 01:58:
  Sanada
 71. Ayca - 6.10.2019 01:56:
  Anlatabildin iyi geceler ozaman
 72. Aras - 6.10.2019 01:54:
  :D malesef istersen hesap açtığım zaman yazayım o zaman hesabını atarsın bilmem anlatabildimmi
 73. Ayca - 6.10.2019 01:51:
  Ya youtube kullanmiyormusun ordan konusalim bari yemin ederim 1 saat uğraşıyorum bi yazıyı yollamak icin
 74. Aras - 6.10.2019 01:49:
  Böylelerine kıl oluyorum elimde değil
 75. Ayca - 6.10.2019 01:47:
  Aras yavaş sakin ol ya :
 76. Aras - 6.10.2019 01:40:
  Hakkını hukukunu si.kerim amı.n feryadı seni kaybol müptezel itoğlu it seni taviz vermeyecek kimse sizin gibi sahtekar teröristlere
 77. Aras - 6.10.2019 01:38:
  İşte bu yüzden insanlar üzülmesin istiyorum bitti artık vampir diye bir canlı yok
 78. Günay - 6.10.2019 01:37:
  Aras sen kendini ne saniyorsun sen kimsin bilader hakkimizda ne biliyorsun ki boyle sacma sapan seyler uyduruyorsun canina susadin herhlde
 79. Aras - 6.10.2019 01:36:
  Vampirlik kalktı ne ya :D beyler vampirlik modası kalktı hadi herkes evine :D
 80. Ayca - 6.10.2019 01:35:
  Cildiricam allah aşkına artik kim dalga geciyorsa bunu yapmaya devam etmesin ya
 81. Aras - 6.10.2019 01:34:
  Kardeş torbacın kim senin sağlam mal vermiş sana belli oluyor :D
 82. Günay - 6.10.2019 01:31:
  Of ne kadar saçmalık var burda vampirler ölmedi bu nasi bir uydurma vamirler lanetli feln değiller bu bi virüs neden hic birsey bilmiyorken ceneniz koskocman açılıyor ayca evet doğru söylüyorsun biz lanetli felan değiliz ki vampirlik kalkti diyede birsey yook na bitmesi biz sizlerin icindeyiz sunu kafaniza sokun
 83. Aras - 6.10.2019 01:28:
  :D vampirliğin lanet olmadığını hangi bilgi birikimine dayanarak anlatıyorsunuz hanımefendi ve rüzgar denince aklıma pek birşey gelmiyor ağaçların arasından süzülerek gitmek dışında
 84. Ayca - 6.10.2019 01:25:
  Bana doğruyu söyle rüzgar diyince aklina Birsey geliyormu? Ki sana birsey soyliycem hic bir vampir lanetli degildi degilde vampirlik virüs yaratilis sekli degil
 85. Aras - 6.10.2019 01:22:
  Birkaç işim var belki 1 haftada sürmez hesap açmam yani 1-2 günede açabilirim :D telefonu kırarsan bir anlamı kalmaz
 86. Ayca - 6.10.2019 01:15:
  Sabah kadar uyanığım ve canım sıkılıyor fakat burda daha fazla durursam telefonu kiricam sinirden çünkü bir mesaji paylaşmak icin 2 saat uğraşıyorum eğer baska konusabilicegimiz biyer varsa konusalim cunku cikicam sayfadan
 87. Aras - 6.10.2019 01:09:
  :D bilsem burda ne işim var
 88. Aras - 6.10.2019 01:09:
  :D nası şeylerimi severim ilginç bir soru :D
 89. Aras - 6.10.2019 01:08:
  Bir dönem wattpad vardıda neden indirdiğimi bile bilmiyorum :D mesengerdada telefon sorun çıkarıyor günde 3 kez kapatıp açmak sinir bozucu ve mesengera geri dönmek istemiyorum bazı hatırlamak istemediğim olaylar var şua instagram kafamda var
 90. Ayca - 6.10.2019 01:07:
  Yok yok biliyorsun aslinda ama söylemek istemiyorsun
 91. Ayca - 6.10.2019 01:05:
  Nasi seyleri seversin yaaa
 92. Aras - 6.10.2019 01:04:
  Dedimya bilmiyom ne olduğumu :D böyle garip bir durum
 93. Ayca - 6.10.2019 01:03:
  Ya burdan konusmak cok zor mesenger acsan yda watppad var kitap okuma uygulamasi orda hesabin gizli olarak konusabiliyorsun onu indirsen?
 94. Aras - 6.10.2019 01:01:
  Yok be kurt adam falan bizi bozar :D sevmem öyle şeyleri :D
 95. Ayca - 6.10.2019 01:00:
  19 yasinda oldugunu bilsem sen abi de desen bile demezdim :) nesin sen kurt adam felanmi
 96. Aras - 6.10.2019 01:00:
  Lan yüzde işaretidemi yapamıyoruz bu ne bee :D
 97. Aras - 6.10.2019 00:59:
  O 50 nin olduğu yerde olacaktı :D mesajda görünmemiş nedense
 98. Aras - 6.10.2019 00:57:
  Abi demenede gerek yok 19 yaşındayım 3 yaşın lafımı olur :D ben abi denilmesini pek sevmem şey normalde türkiyede yaşıyorum ama birkaç iş nedeniyle kanadadayım
 99. Ayca - 6.10.2019 00:55:
  Nerde yasiyorsun aras abi az once yanlışlıkla aras demisim kusura bakma
 100. Aras - 6.10.2019 00:53:
  Seçim anında kimse düşünmeden cevap vermez insan psikolojisi böyle çalışır :D önce kararla ilgili hatamı yapıyorum şüphesi daha sonra 50 olarak karardan dönme isteği ve daha fazlası
1 ile 100 arası gösteriliyor. Toplam: 9763 yorum
Yorumlar Yükleniyor


 

Kişi yaptığı yorumdan kendisi sorumludur.